LEMBITU - kuningas ilma kuningriigita

"Kas Sina kannad endas minu vaimu, minu vabadusihalust? Kas Sina oled valmis ära andma oma vara, oma elu nii nagu seda olid sunnitud tegema minu järeltulijad ja Sinu vanavanemad vabadussõjas. Oled sa kinni oma heaolus ja oled nõus maha salgama mind Lembitut, et olla osake maailmast oma pisikese varanduse otsas.”

„Lembitu” pole lihtsalt nimi. Ta on mõte. Idee - mis sillutab teed parema homse suunas. Lembitu on nagu perearst või kooliõpetaja, kes teab – selleks, et sul homme saaks parem, tuleb täna alla neelata nii mõnigi mõru pill ja tuleb pähe õppida nii mõnigi mõttetu võrrand. Et aga homne parem saaks.

Urmas Lennuki kirjutatud “Lembitu - kuningas ilma kuningriigita” on ajaloolis-eepiline suur suvelavastus 800 aastat tagasi toimunud Madisepäeva lahingust. See ajalooline lavastus räägib eestlaste kokku kutsumisest, mida võime nimetada eestluse üheks pidepunktiks. Kas ka kaotus võib olla võit? Kuigi Madisepäeva lahing lõppes kaotusega, andis see eestlastele vaimu vastu pidada, et hoida oma rahvust. Ükskord me võidame niikuinii, aga kas meie oskame võitu hoida? Lihtsam on ju vastu seista mineviku ohtudele kui ära tunda tänapäeva salakavalust?
#Lembituontulekul

Urmas Lennuk on eesti näitekirjanik ja dramaturg. Ta on töötanud Rakvere teatri lavastaja ja kirjandusala juhatajana, Vanemuise teatris draamajuhina ning EMA Kõrgema Lavakunstikooli dramaturgia õppejõuna. Lennuk on Eesti Näitemänguagentuuri näidendivõistluse kahekordne võitja.

Etendused toimuvad Lõhavere Linnamäel, Suure-Jaani vallas, Viljandimaal

Kestus 3h 15 min, ühe vaheajaga
Soovitatav vanus 10+
AITÄH! Hannele Känd, Gerda Sülla, Urmo Reitav, Oskar Harding, Karl August Tatunts, Siim Piirak, Kalevi Kaur, Anneli Kundla, Leili Kuusk, Ardo Agasild, Evald Sepp, Tõnu Aavsalu, Lagle Heinmaa, Meelis Lusmägi, Maili Metssalu, Rändteater Vaba Vanker, Hanna Jõgis, Elena Koit, Piret Eit, Kätrin Hanschmidt,  Anett Männiste, Tauno Härginen, Jan-Erik Sarv, Kevin Kohjus, Aimar Kreevald, Trad.Attak!, Sander Aleks Paavo, Lembit Kruuse, Rene Liivamägi, Aivar Veeperv, Kati Kalme

AITÄH HOOANDJAD!  Mati-Hillar Rang, Taivo Kikas, Reeli Lonks, Siim Piirak, Eva-Maria Ojasalu, Gertu Võsu, Anna Luuk, Priit Sohkin, Helen Solovjev, Jaana Daniel, Piret Hion, Carmen Kaljulaid, Mihkel Vinogradov, Andres Kauts, Maria Kljukina, Cathy Sommer, Ott Kilusk, Pille Kannimäe, Katrin Kreutzberg, Eliisa Vellama, Mari Targo, Marju Unt, Maili Metssalu, Heili Lindepuu, Aune Maria Marjapuu, Aet Raukas-Kivioja, Mardo Moorats, Monica Inno, Kadri Seppius, Rein Mootse, Marje Aavik, Sänni Noormets, Marge Johanson, Anu-Mai Lillo, Asta Niinemets, Daily Laur, Liis Kalda, Sten-Hans Vihmar, Ats Papagoi, Lennart Kask, Krista Jaakson, Avo Aulis, Ursula Tolberg, Avo Tursk, Madis Epler, Lissel Lunden, Reigo Viirsalu, Ulve Vohla, Imbi Türk, Sirje Kannel, Hannele Känd

Tegemist on EV100 kingitusega!

Projekti rahastab rahandusministeerium kohaliku omaalgatuse programmi vahenditest.

Lavastaja 
PEEP MAASIK (TEMUFI)
Autor
URMAS LENNUK 
Lavavõitlus
JAANIKA TAMMARU
(Must Kast)
Muusikaline kujundus
KAAREL KUUSK
Kunstnik
MARKO AATONEN
PEEP MAASIK
Kostüümikunstnik
LEA TOLBERG
Grimmikunstnik
MARGIT LEPLA
Videokunstnik
CARMEN SELJAMAA 
(TÜVKA)
Valguskunstnik
MARI-RIIN VILLEMSOO (TÜVKA)
Rekvisiitor
EERO EHALA
Droonioperaator
KEVIN KOHJUS
Operaatorid
MAILIIS LAUR
KRISTI KIRSIMÄE
AVE PALM 
(KÕIK TÜVKA)
Muusikud
MERIKE PABERITS,  
MARTIN AULIS
KARL MARKUS KOHV
(KÕIK TÜVKA)
Helitehnik
STEN ARVI
Tehnik
KRISTO KUUSIK

Idee
TAMBET SOVA

Näitlejad
OTT KARTAU (Von Krahl)
KAROL KUNTSEL (Vanemuine)
VALLO KIRS (Ugala)
SILVER KALJULA
(Must Kast)
KARL LAUMETS
(Vanemuine)
JÜRGEN GANSEN
(Kuressaare Teater)
TANEL TING
KRISTJAN LÜÜS
(Must Kast)
JAUNE KIMMEL (Rakvere Teater)
ARTUR LINNUS
RAGNE VEENSALU
(Von Krahl)
GRETE JÜRGENSON
(Rakvere teater)
RAUNO KAIBIAINEN
(Improteater Impeerium)
MÄRTEN MATSU
(Rakvere Teater)
ULRIKA TOLBERG
ELAR VAHTER (TÜVKA 12. lend)
ANDRI ARULA

VIBULASED: Emma Köster, Reesi Orupõld, Simo Marvin Viir, Aaron Kütt, Maiko Niinepuu, Kregor Kuulmata, Andero Kiisler, Oliver Viir, relvameister Alar Kraavik, Rünno ja Tiina Viir.

KÜLAELANIKUD, RÜÜTLID, RISTIRÜÜTLID: Madis Maisalu, Madis Šumanov, Priit Sohkin, Andre Luurmann, Kevin Pisartšik, Kert Väljaots, Ingo Reiljan, Ragnar Reiljan, Jan-Erik Sarv, Aivar Otsman, Kadri Otsman, Johanna Otsman, Leelo Kukk, Maali Kukk, Agatha Murro, Katariina Raudsepp, Kaisa Linn, Elena Koit, Isabel Laiapea, Marion Kukk, Ronja Marie Tepp, Sigre Kodasma, Stelle Enn